Чорний мармур

19.12.2018

Чорний мармур дуже популярний в інтер'єрі. Він зазвичай надає приміщенню статичності, не втрачаючи у своїй стиль. Чорний мармур використовується не тільки як підлогове покриття, але й у виробах, а також для облицювання стін для створення зональності приміщення.


Однак при обробці чорного мармуру всі камені обробники стикаються з низкою звичних проблем цього матеріалу. Одна з них – це втрата насиченості кольору самим матеріалом. Відбувається це з різних причин, і в принципі не дуже важливо, як саме камінь втратив колір. Важливо – як його повернути.


Якщо колір камінь втратив, але збереглося полірування, то проблема вирішується просто - з використанням просочок для каменю. Ми використовуємо комбінацію двох засобів P 147 PLUS + кам'яне чорнило чорного кольору. При цьому відсоток чорнила не повинен перевищувати 5%. Змішуємо в потрібній пропорції і наносимо на поверхню каменю на 5 хв. Після цього видаляємо надлишки, які не вбралися в камінь. Таким чином, ми не тільки посилюємо колір і робимо його більш насиченим, але й надаємо захист чорному мармуру.

Якщо ж разом із кольором пішло і полірування, то ми застосовуємо кристалізатори A3 YELLOW або Klindex kp92. Ці препарати дуже активно працюють з мармуром і дають добрий результат – чистий та насичений блиск.

 

Наступна проблема з каменем – це сколи та втрата первісної структури. У таких випадках під час реставраційних робіт застосовуємо UniBlock 110 або POLIEPOXY від італійського виробника General. Відмінність цих клеїв у тому, що вони увібрали в себе все найкраще від різних складів: морозостійкість та адгезію від епоксидного клею та швидкість полімеризації поліефірних клеїв. До того ж ці клею напівпрозорі, що при додаванні незначної кількості пігменту дозволяє отримати ідеальний відтінок клею для реставрації.


Унікальність POLIEPOXY полягає також у тому, що виробник дозволяє сміливо його використовувати за досить низьких температур – до +5 градусів за Цельсієм. Виробник гарантує, що клей зберігає всі свої фізико-хімічні властивості та силу адгезії. Це вигідно відрізняє клей від інших виробників. Адже в наших реаліях найчастіше обігрів цехів – це дорога розкіш, або, в принципі, непередбачена опція.